Door 23 augustus 2012

Open brief aan Minister Schippers en de Tweede Kamer

Datum: 20 juni 2012

BETREFT:
VERBOD TOT HET MAKEN VAN ‘VALSE CLAIMS’ OP SUPPLEMENTEN EN NATUURMIDDELEN EN HET INVOEREN VAN BTW OP HET TOEPASSEN VAN ALTERNATIEVE/COMPLEMENTAIRE GENEESWIJZEN DOOR ARTSEN

Geachte Minister en Kamerleden

Wij leven in een wondere wereld:

– Ons voedsel bevat zeker 30 verschillende gifstoffen, die mogelijk onvruchtbaarheid, hersenschade et cetera veroorzaken. Dit wordt toegestaan.
– Talloze kinderen slikken Ritalin, waarvan de effecten op lange termijn onbekend zijn, die op korte termijn zorgelijk. Dit wordt toegestaan.
– We leven in het meest luchtvervuilde land van Europa en onze lichamen worden dagelijks beschadigd door fijnstof, met grote gevolgen, zoals vele extra doden door longziekten, hoge bloeddruk et cetera. Dit wordt toegestaan.
– Er wordt steeds meer bekend over de frauduleuze praktijken van farmaceutische onderzoekers, waarbij structureel met resultaten wordt gemanipuleerd.
– We worden continu gebombardeerd door commerciële reclame met halve en hele onwaarheden. Dit wordt toegestaan.
– Roken en (een overmatig gebruik van) alcohol zijn bewezen schadelijk voor de gezondheid. Zij zijn toegestaan.
– Het wordt steeds duidelijker dat de geneeskrachtige werkzaamheid van veel van de geregistreerde geneesmiddelen zeer twijfelachtig is, de schadelijkheid ervan groot. Dit wordt toegestaan, inclusief vals gebleken gezondheidsclaims van fabrikanten en artsen.

Maar wij mogen kennelijk niet meer over de werking van onschuldige en goedkope middelen geïnformeerd worden, want deze claims zouden niet wetenschappelijk bewezen zijn. Daarnaast wilt u ook nog de goedkope complementaire methoden van artsen –die uit de praktijk leren wat werkzaam is- voor de patiënt duurder maken, zonder enige noodzaak. Uit recent onderzoek blijkt dat complementair werkende artsen 15% goedkoper werken! Stimuleer dit dus juist!

Geachte Minister en Kamerleden, hoe betuttelend kan beleid zijn? Wilt u nu echt op deze wijze de burger ‘beschermen’? En wilde u nu juist niet mínder regelgeving in plaats van meer?

Voor ons blijkt de wetenschap in haar huidige functioneren niet geheel betrouwbaar en tevens een vrij eenzijdig stelsel van normen en afspraken. Wij zien haar resultaten als een interessante uitkomst, maar niet als de (enige) waarheid. In een vrij land is het een burgerrecht om te leven conform de eigen wereldbeschouwing. Dat betekent voor ons dat wij niet aan ketens van wetenschappelijke uitkomsten gelegd wensen te worden, die ook nogal eens kunnen wisselen.

Partij voor Mens en Spirit wenst, namens haar 1000 leden en vele male grotere achterban, een blijvend vrije toegang tot en informatie over de middelen waar zij goede ervaringen mee hebben (ook bij dieren) en die passen bij onze levensovertuiging en leefwijze: een natuurgerichte zorg die laagdrempelig en goedkoop toegankelijk is.

Partij voor Mens en Spirit roept u, Minister en Kamerleden op, te stoppen met de verdere invoering van deze onnodige en beperkende maatregelen, die de zorg ook nog eens duurder maken. Laat mensen en producenten vrij om hun ervaringen en meningen te vermelden op een middel. Iedereen is mondig en goed geïnformeerd.

Namens de leden van Partij voor Mens en Spirit en ongetwijfeld vele anderen:

Lea Manders,
voorzitter Partij voor Mens en Spirit

Stuur deze brief zelf ook door onder eigen naam!

E-mail adressen leden Tweede Kamer:
a.koppejan@tweedekamer.nl
B.vBochove@tweedekamer.nl
C.Aptroot@tweedekamer.nl
C.Coruz@tweedekamer.nl
c.joldersma@tweedekamer.nl
e.blanksma@tweedekamer.nl
E.vHijum@tweedekamer.nl
G.Koopmans@tweedekamer.nl
h.bruins-slot@tweedekamer.nl
H.Ormel@tweedekamer.nl
j.biskop@tweedekamer.nl
K.Ferrier@tweedekamer.nl
M.Haverkamp@tweedekamer.nl
m.holtackers@tweedekamer.nl
M.Smilde@tweedekamer.nl
M.Sterk@tweedekamer.nl
m.vdwerf@tweedekamer.nl
m.vtoorenburg@tweedekamer.nl
pieter.omtzigt@tweedekamer.nl
r.knops@tweedekamer.nl
S.Buma@tweedekamer.nl
s.derouwe@tweedekamer.nl
A.Slob@tweedekamer.nl
c.schouten@tweedekamer.nl
cynthia.ortega@tweedekamer.nl
e.wiegman@tweedekamer.nl
j.voordewind@tweedekamer.nl
a.pechtold@tweedekamer.nl
B.vHam@tweedekamer.nl
f.koserkaya@tweedekamer.nl
g.schouw@tweedekamer.nl
k.verhoeven@tweedekamer.nl
m.berndsen@tweedekamer.nl
p.dijkstra@tweedekamer.nl
s.vveldhoven@tweedekamer.nl
w.hachchi@tweedekamer.nl
w.koolmees@tweedekamer.nl
a.elfassed@tweedekamer.nl
b.braakhuis@tweedekamer.nl
j.klaver@tweedekamer.nl
j.sap@tweedekamer.nl
l.voortman@tweedekamer.nl
l.vtongeren@tweedekamer.nl
m.peters@tweedekamer.nl
r.grashoff@tweedekamer.nl
W.vGent@tweedekamer.nl
A.Eijsink@tweedekamer.nl
a.kuiken@tweedekamer.nl
a.marcouch@tweedekamer.nl
a.wolbert@tweedekamer.nl
D.Samsom@tweedekamer.nl
e.groot@tweedekamer.nl
e.vdveen@tweedekamer.nl
f.timmermans@tweedekamer.nl
J.Dijsselbloem@tweedekamer.nl
j.dlange@tweedekamer.nl
j.klijnsma@tweedekamer.nl
J.Leerdam@tweedekamer.nl
j.monasch@tweedekamer.nl
j.recourt@tweedekamer.nl
k.arib@tweedekamer.nl
l.bouwmeester@tweedekamer.nl
l.jacobi@tweedekamer.nl
m.celik@tweedekamer.nl
M.Hamer@tweedekamer.nl
M.vDam@tweedekamer.nl
N.Albayrak@tweedekamer.nl
p.heijnen@tweedekamer.nl
P.Smeets@tweedekamer.nl
r.plasterk@tweedekamer.nl
r.vermeij@tweedekamer.nl
s.dikkers@tweedekamer.nl
t.jadnanansing@tweedekamer.nl
t.vdekken@tweedekamer.nl
Voorzitter@tweedekamer.nl
anja.hazekamp@tweedekamer.nl
esther.ouwehand@tweedekamer.nl
a.elissen@tweedekamer.nl
d.graus@tweedekamer.nl
e.lucassen@tweedekamer.nl
g.wilders@tweedekamer.nl
h.beertema@tweedekamer.nl
i.vdbesselaar@tweedekamer.nl
j.driessen@tweedekamer.nl
j.vbemmel@tweedekamer.nl
j.vklaveren@tweedekamer.nl
k.gerbrands@tweedekamer.nl
l.bontes@tweedekamer.nl
l.helder@tweedekamer.nl
leon.djong@tweedekamer.nl
m.hernandez@tweedekamer.nl
r.deroon@tweedekamer.nl
r.vvliet@tweedekamer.nl
t.vdijck@tweedekamer.nl
w.dille@tweedekamer.nl
w.kortenoeven@tweedekamer.nl
C.vdStaaij@tweedekamer.nl
E.Irrgang@tweedekamer.nl
e.roemer@tweedekamer.nl
f.bashir@tweedekamer.nl
h.vgerven@tweedekamer.nl
HvBommel@sp.nl
jasper.vdijk@tweedekamer.nl
jdewit@sp.nl
m.smits@tweedekamer.nl
n.kooiman@tweedekamer.nl
p.ulenbelt@tweedekamer.nl
pjansen@sp.nl
r.leijten@tweedekamer.nl
rvraak@sp.nl
s.gesthuizen@tweedekamer.nl
skarabulut@sp.nl
C.vdStaaij@tweedekamer.nl
e.dijkgraaf@tweedekamer.nl
a.lucas-smeerdijk@tweedekamer.nl
a.mulder@tweedekamer.nl
A.vMiltenburg@tweedekamer.nl
afke.schaart@tweedekamer.nl
b.dboer@tweedekamer.nl
bart.deliefde@tweedekamer.nl
brigitte.vdburg@tweedekamer.nl
c.vnieuwenhuizen@tweedekamer.nl
e.ziengs@tweedekamer.nl
h.lodders@tweedekamer.nl
h.nepperus@tweedekamer.nl
hantenbroeke@tweedekamer.nl
i.dcaluwe@tweedekamer.nl
j.hennis-plasschaert@tweedekamer.nl
j.houwers@tweedekamer.nl
J.Snijder@tweedekamer.nl
joost.taverne@tweedekamer.nl
k.dijkhoff@tweedekamer.nl
k.straus@tweedekamer.nl
m.azmani@tweedekamer.nl
m.harbers@tweedekamer.nl
m.huizing@tweedekamer.nl
r.leegte@tweedekamer.nl
S.Blok@tweedekamer.nl
secretariaat.elias@tweedekamer.nl
secretariaat.vandersteur@tweedekamer.nl
W.vanBeek@tweedekamer.nl

Posted in: Gezondheid

Comments are closed.